Co je "EMO STYL"!!!

23. května 2008 v 19:04 | Emo_O girl |  Co je "EMO STYL"?!!!
Tak a tady mate něco málooo o EMO STYLU!!!!!
Od poloviny osmdesátých let byl výraz emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou. Když se hudba koncem devadesátých let dostala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.
Původ výrazu samotného je nejasný. V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro časopis Flipside, že je někteří fanoušci začali označovat jako "emo", údajně podle emocí, které skupina ukazovala při svých vystoupeních. V následujících letech bylo "emo" vnímáno jako zkratka z "emotive hardcore", či "emotional hardcore", čímž byl tehdy druh hudby označován.
"Emo" styl je také často spojován se sebepoškozováním a sebevraždami, které jsou častým tématem písní od "emo" interpretů a také příspěvků na blozích a diskusních serverech navštěvovaných lidmi hlásícími se k tomuto stylu.
V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější "emo" styl, jehož texty daleko více oslovovaly teenagery, poprvé zakoušející životní a vztahovou frustraci.
Spolu s tím začala být hudba známější, a "emo" začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako "nebuď tak emo" či "vzmuž se, emo děcko" vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně.
Když začala velká vydavateství zařazovat skupiny jako "emo", postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S tím začal být s emo spojován styl skupin jako My Chemical Romance, The Used, Hawthorne Heights nebo Taking Back Sunday, a to včetně černého líčení očí a dlouhých vlasů, zakrývajících oči, i když ti už mají s prapůvodním emem jen málo společného.
Tak tot je SKORO VŠE ASI O EMO STYLU!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wervolf 28 Wervolf 28 | E-mail | Web | 23. května 2008 v 20:13 | Reagovat

jo faktis grátis dobrý a kde si sehnala to záhlaví jestli si ho virobyla tak by si mi ho mohla taky vyrobit žejo pls napísni na ICQ

2 EXit_omen EXit_omen | 30. září 2008 v 11:30 | Reagovat

vy ste krávy...emo je sračka vymyslely si to rozmazlený děcka co neví nic o skutečnym utrpení a nemaj jak jinak zaujmout tak to udělaj tim nejstupidnějšim způsobem....ste k smíchu všechny děte si vycpat....děcka pitomý!!!!!!!!!!

3 ewiCZka ewiCZka | Web | 17. května 2009 v 17:26 | Reagovat

souhlasím s druhým komentářem, jen se snažíte zaujmout nesmysly...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama